Підготовка Підкладки

Підкладка повинна бути абсолютно рівною, без тріщин, вигинів чи нерівностей. Для досягнення цього стандарту необхідно якісно підготувати матеріали для вирівнювання поверхні. Для приготування клею використовується рівномірний, просіяний пісок без великих домішок, додатково до якого додається цемент з відповідним строком придатності.

Не рекомендується використовувати ректифіковану плитку для облицювання поверхонь, де температура різко змінюється від високої до низької, або для укладання на систему теплої підлоги, оскільки це може спричинити деформацію. У таких умовах плитка може втратити свої якості. У випадку, якщо основа є дерев'яною, рекомендується зняти її і встановити бетонну стяжку, яка ідеально підходить для укладання ректифікованої плитки.

 

Процес Укладання Ректифікованої Плитки

Укладання ректифікованої плитки вимагає більше уваги і додаткової підготовки поверхні, оскільки навіть невеликі відхилення в 1-2 мм можуть погіршити зовнішній вигляд. Під час укладання слід підготувати наступний інструментарій: гумовий молоток, зубчастий шпатель, дриль зі спеціальною насадкою, кельма, губка, рівень і наколінники.

Загалом, укладання ректифікованої плитки відбувається за подібними принципами, як і звичайної керамічної плитки, і включає кілька етапів:

  • Підготовлену поверхню маркують і визначають місце для розташування першої плитки.
  • Плитку очищають від пилу та змочують водою.
  • Підготовлений клей рівномірно наноситься зубчастим шпателем на робочу поверхню плитки згідно з інструкцією.

Під час укладання плитки на визначену поверхню слід контролювати, щоб уникнути порожнеч, а також перевірити рівень. Гумовий молоток використовується для стискання плитки на поверхню.

Рівність кожної плитки перевіряється за допомогою рівня. Цей процес продовжується для всієї площі підлоги.

Особлива увага приділяється тому, щоб під плиткою не було порожнеч без клею. Це може призвести до відколів. Щоб цього уникнути, плитку слід ретельно та рівномірно притиснути до основи.

Після висихання клею, затирка використовується для обробки швів плитки, щоб убезпечити їх від вологи та забруднень. Спеціальна затирка, відтінок якої відповідає колір плитки, наноситься м'яким шпателем і розтирається губкою. Надлишки затирки прибираються.

Переваги безшовної плитки очевидні: рівна поверхня створює ілюзію більшої площі і відкритості. Така поверхня також легко очищується від бруду без особливих зусиль.